Subscribe to our mailing list

* indicates required

TRIP ADVISOR

Booking

 

TRIP ADVISOR

 
 

 Повелете во В.В. Попова Кула за заедно да го прославиме 1ви  Мај.

Уживајте во празничниот ручек во ресторанот на Попова Кула во комбинација со нашите прекрасни вина Вранец или приклучете ни се на забавата во дворот на Попова Кула и уживајте во специјалното првомајско мени во прекрасна атмосфера со акустичен македонски бенд.

1. Мени за ручек во ресторанот на Попова Кула

Салата
Главно јадење – Јагнешко печење
Десерт
Цена - 890 мкд

 

2. Специјално мени за забавата во дворот на Попова Кула

Чаша вино Алтан
Медитеранска салата (домат, краставица, пиперка, сирење, кромид, маслинки, оригано)
Скара со пекарски компир
Чоколадна торта
Цена - 750 мкд
 

Специјална празнична понуда за 1ви  Мај:

 

Промотивна цена на:

Bag in box 3l Altan 600 мкд
Bag in box 3l Vranec 600 мкд
 
Резервации на:

мобилен : + 389 76 432 630
мобилен : + 389 76 432 640
Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

 

 

Бидете проактивни! Изберете го најдоброто место за своите деловни состанoци и семинари!

ВВ Попова Кула ви нуди идеални услови за одржување на семинари, тим-билдинг активности презентации, конференции ...

Хотелот „Попова Кула“ Ви нуди незаборавно искуство со своите 33  соби а ресторанот е со  капацитет од 60 гости и летната тераса има капацитет од 80 гости и прекрасен поглед на околината.
 
резервации:
мобилен1: + 389 75 432 600;
мобилен2 :+ 389 76 432 640
  Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите ;
За арно, за убаво!

Купете ги нашите вина во САД!

Посетете ја интернет страната www.passionvines.com и одберете го вашето омилено вино од ВВ Попова Кула.

Вранец Виктори 2015 е вино направено од покасно обрано грозје од сопствен лозов насад кое совршено ја нагласува посебноста на тероарот на микро локацијата Попова Кула. 

Ова е полуслатко вино при што остатокот на шеќер е природен, од самото грозје (резултат на касната берба) и е одлично вклопен во вкусот на виното. 

Бојата на ова вино  е неверојатно длабока и интензивна со што на најдобар можен начин го отсликува самото значење на името Вранец (црн пастув). 

Аромата е интензивна и фантастично комплексна, со јасни ноти на цреша, капина, боровинка и аронија. 

На вкус ова е извонредно комплексно и богато вино со изразено полно тело каде повторно, што и се очекува кај врвно вино, се појавуваат ноти на цреша, капина боровинка и аронија. Танините се богати, но неверојатно нежни, кадифени и се добро вклопени.

Има извонредно високи вински киселини кои се снажни, но не се непријатно истакнати туку напротив се добро вклопени и даваат многу пријатно чувство на свежина. 

Алкохолот е висок, но е истотака добро вклопен и не се одвојува како страничен мирис. 

Неочекувано за вино со таква доминантност и моќ, Вранец Виктори е неверојатно добро избалансирано, фасцинантно елегантно, хармонично и питко вино. Послевкусот пак е извонредно долг.

Сè на сè, ова е фантастично вино, префектен израз на можностите на сортата Вранец и едно од најдобрите досега направено во 11 годишната историја на Попова Кула. 

Сите во тимот на Попова Кула сме многу горди што го имаме овoj Вранец и сме многу среќни што можeмe да го споделиме со вистинските љубители на вино ширум светот. Тие што ќе го конзумираат ќе го паметат и ќе зборуваат за него цел живот!

За арно, за убаво!